Atrakcje

Władysłowowo

do 1952 r. Wielka Wieś, kaszb. Wielgô Wies, niem. Großendorf

Miasto i gmina w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Mieści się tutaj port morski. Władysławowo jest miejscowością z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Położenie nad otwartym morzem i Zatoką Pucką, a także w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. W mieście znajduje się port morski położony nad otwartym morzem, którego część stanowi zachodni falochron pełniący także funkcję turystycznego mola. Władysławowo oferuje swoim turystom kąpieliska, których szerokość plaży sięga 200 m. W okresie letnim czynnych jest 12 kąpielisk strzeżonych.

Obiekty o walorach turystycznych

które warto zobaczyć !
 • Dom Rybaka - budynek wzniesiony w latach 50. XX wieku jako hotel dla rybaków. Obecnie znajduje się w nim urząd miasta. W przyległej wieży na 9 pietrze znajduje się taras widokowy (45 m n.p.m). Z wieży widać panoramę miasta, morze, przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Mierzeję Helską.
 • Muzeum Motyli - znajduje się na III piętrze wieży widokowej Domu Rybaka. Prywatne muzeum założone w 2000 roku przez Tomasza Falkieiwcza. Prezentowana kolekcja liczy obeceni ponad 2500 okazów motyli i innych owadów z całego świata.
 • Hallerówka - Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii  – muzeum generała Józefa Hallera znajduje się przy ulicy Morskiej. Jest to willa, w której niegdyś mieszkał generał oraz jednocześnie muzeum okazów przyrodniczych.
  Aleja Gwiazd Sportu, na której znajdują się chodnikowe gwiazdy z wypisanymi imionami i nazwiskami słynnych sportowców polskich i dwóch zagranicznych. Aleja rozciąga się od ulicy Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze.
 • Ośrodek Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" Centralnego Ośrodka Sportu. Ośrodek dysponuje kortami tenisowymi o nawierzchni ziemnej oraz kortem na hali, boiskami sportowymi, pływalnią, posiada wypożyczalnię sprzętu sportowego.
 • Rezerwat przyrody Słone Łąki – położony w dzielnicy Szotland, nad Zatoką Pucką, u nasady Mierzei Helskiej obszar podmokłych łąk, tworzonych głównie przez tzw. halofity, tj. rośliny znoszące znaczne zasolenie podłoża.
 • Lisi Jar - Jastrzębia Góra
 • Nadmorski Park Krajobrazowy
 • Rezerwat przyrody Dolina Chłapowska
 • Rezerwat przyrody Przylądek Rozewie